пн—чт
8:30—17:30
пт
8:30—16:15
перерва
12:30—13:15
ГіОЦ  /  Новини  /  02 грудня 2015

У жовтні кияни, які проживають у будинках без лічильників, сплатили за опалення в середньому на 20-30% менше

У жовтні цього року завдяки застосованому нами алгоритму кияни, які проживають у будинках без лічильників, сплатили за тепло в середньому на 20-30% менше. Замість сплати за тарифом у 16,14 грн за квадратний метр люди в середньому заплатили по 8-9 гривень. Про це під час прес-конференції в Інформаційному агентстві «Українські новини» повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«Там, де лічильники не прийняті на комерційний облік, у жовтні був застосований алгоритм, який дозволив максимально наблизити розрахунки до тих, які були б за умови працюючого приладу обліку. Застосований алгоритм розрахунку базувався на кількості днів надання послуги централізованого опалення, температурі навколишнього середовища та проектного теплового навантаження кожного окремого будинку. Нарахування у жовтні для усіх житлових будинків були в середньому менші на 20-30%, ніж за тарифом. Люди замість 16,14 грн за квадратний метр опалювальної площі сплатили в середньому 8-9 гривень. Тобто, за двокімнатну квартиру в 70 квадратів мешканець за тарифом заплатив би 1 129,8 гривень, а за нашим алгоритмом – 600-650 грн», – зазначив заступник голови КМДА.

Разом із тим, він наголосив, що запровадження цього алгоритму для Києва є пілотним і подальше його використання залежить від Уряду.

«Мер Києва Віталій Кличко підписав лист на адресу голови Кабміну Арсенія Яценюка з проханням прискорити ухвалення відповідної постанови, яка дала б змогу в подальшому столиці нараховувати мешканцям за опалення залежно від температури повітря», – резюмував Петро Пантелеєв.

Джерело: Офіційний інтернет-портал КМДА