пн—чт
8:30—17:30
пт
8:30—16:15
перерва
12:30—13:15
ГіОЦ  /  Новини  /  05 лютого 2013

Газета Хрещатик: Кияни вчасно сплачують за комуналку

Торік поточна оплата за ЖКП з врахуванням погашеної заборгованості становила 98,6%

Мешканці столиці відповідально і свідомо підходять до сплати за комунальні послуги. За даними КП “Головний інформаційно-обчислювальний центр” (Г І О Ц), протягом минулого року спостерігалося майже стовідсоткове погашення платежів. Відтак, на сьогодні у Києві лише 1,7% особових рахунків має високу заборгованість за гаряче і холодне водопостачання, тепло, газ і електрику.

Як розповів “Хрещатику” директор Г І О Ц Валерій Місань, за обслуговування помешкань столичні мешканці протягом року платили справно та стабільно. “Наше підприємство обслуговує 100 % комунальних будинків та близько 50% будинків ОСББ, ЖБК та інших форм власності. За підсумками 2012 року, серед комунальних будинків відсоток поточної сплати за спожиті житлово-комунальні послуги стабільно високий і складає 90,7%. Якщо враховувати ще погашення заборгованості, тоді цифра сягає 98,6 %. А у двох районах — Голосіївському та Дарницькому — навіть перевищено стовідсоткові показники. Серед будинків ОСББ та ЖБК ситуація подібна. Тут 730 тисяч особових рахунків, а це майже 80% мешканців, взагалі не мають заборгованості”, — зауважив Валерій Іванович.

На його думку, такому позитивному результату сприяло прийняте у лютому 2011 року міською владою рішення про застосування двох розмірів розрахунків в залежності від терміну оплати. Дія стимулюючих тарифів на житлово-комунальні послуги в столиці дозволяє заощаджувати до 15,7 млн грн щомісяця. Поки що лідерами із застосування знижки є Дніпровський, Деснянський та Святошинський райони.

За словами директора Г І О Ц, торік загальний рівень заборгованості у місті значно зменшився. “Якщо у серпні 2010-го добросовісними платниками були лише 51,6% киян, то на кінець минулого року цей відсоток підвищився до 76,4%, а це понад 594 тисячі особових рахунків. Незначну поточну заборгованість мають 22%. І лише 1,7% особових рахунків заборгували понад 10 000 гривень”, — пояснив Валерій Місань.

Зауважимо, що за дорученням київської міської влади з початком опалювального сезону нарахування плати за спожиту послугу з центрального опалення виконується житловими організаціями за минулий місяць в поточному (без розриву в часі). Таким чином, мешканці міста сплачують тільки за фактично надані послуги, а при вчасній оплаті — отримують знижку на послугу опалення у розмірі 6%.

Щодо перерахунків за неякісне обслуговування житлово-комунального фонду, то протягом минулого року комунальники перерахували киянам 56 млн грн. Зокрема, 13,7 млн грн — за неналежне утримання будинків та прибудинкових територій, 42,3 млн грн — за ненадання або надання неякісних комунальних послуг. Зокрема за централізоване опалення було здійснено перерахунок на загальну суму 17,3 млн грн, тільки за 2,5 місяця нинішнього опалювального сезону — на 4,7 млн грн

Ірина ЩЕРБАТА, “Хрещатик”.