ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 30.05.2007 р. N 642

Київ

Про встановлення та погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води

Розпорядження втратило чинність
(згідно з розпорядженням Київської міської державної адміністрації
 від 30 липня 2007 року N 978)

Розпорядження визнано протиправним та скасовано
(згідно з постановою Окружного адміністративного суду міста Києва
 від 24 січня 2008 року)

Додатково див. постанову
 Київського апеляційного господарського суду
 від 16 липня 2008 року,
ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду
 від 9 січня 2009 року

Відповідно до статті 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", Закону України "Про теплопостачання", Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.2006 N 955, Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 N 630, рішення Київської міської ради від 28.09.2006 N 102/159 "Про соціальний захист населення міста Києва в умовах запровадження економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги", рішення Київської міської ради від 08.02.2007 N 58/719 "Про тарифи на житлово-комунальні послуги", з метою упорядкування нормативно-правових актів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо запровадження тарифів на житлово-комунальні послуги та реалізації власних (самоврядних) повноважень:

1. Встановити тарифи на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води виробникам та виконавцям цих послуг комунальної форми власності для здійснення розрахунків з населенням та погодити на цьому рівні тарифи на зазначені послуги підприємствам-виробникам, в тому числі ЗАТ "ЕК "Укр - Кан Пауер" (АК "Дарницька ТЕЦ") та АК "Київенерго" (в частині теплових пунктів, що знаходяться на балансі) і виконавцям цих послуг інших форм власності та ввести в дію з 01.12.2006 (додаються).

2. Доручити комунальній науково-дослідній установі "Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста" спільно з Головним управлінням з питань цінової політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головним управлінням житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головним управлінням палива, енергетики та енергозбереження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головним управлінням соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" опрацювати питання доцільності перерахунків за надані населенню послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання відповідно до Методики проведення перерахунків за надані населенню послуги центрального опалення та централізованого гарячого водопостачання, затвердженої розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 26.12.2002 N 2306, зареєстрованим в Київському міському управлінні юстиції 28.12.2002 за N 100/483, та за результатами надати виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) відповідні пропозиції.

3. Головному управлінню житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головному управлінню палива, енергетики та енергозбереження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головному управлінню з питань цінової політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) внести пропозиції виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) про запровадження розрахунків населення за послуги з опалення за двоставковим тарифом або за опалювальний період.

4. Виконавцям послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води проводити розрахунки зі споживачами відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 N 630.

У разі, якщо виконавець не є виробником, відносини між ними регулюються окремим договором за істотними умовами, як передбачено ст. 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

5. Виконавчим органам районних у місті Києві рад (районним у місті Києві державним адміністраціям), ВАТ "АК "Київводоканал", теплопостачальним підприємствам і організаціям, житлово-експлуатаційним організаціям, житлово-будівельним кооперативам, об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим житловим організаціям, балансоутримувачам теплових пунктів вжити заходів щодо зменшення споживання холодної та гарячої води у житловому фонді м.Києва з урахуванням вимог Инструкции по определению величины утечек питьевой воды в жилых зданиях и стимулированию работы по их устранению (РДИ 204 УССР 040-84).

6. Головному управлінню житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) опрацювати питання зменшення споживання холодної та гарячої води в житловому фонді міста та надати виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) пропозиції щодо внесення змін та доповнень до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 06.03.2001 N 396 "Про термінові заходи, спрямовані на зменшення споживання холодної та гарячої води у житловому фонді м. Києва".

7. Виконавчим органам районних у місті Києві рад (районним у місті Києві державним адміністраціям), забезпечити постійний контроль за прийняттям в експлуатацію квартир (після їх реконструкції та ремонту, з поліпшеним благоустроєм і встановленням не передбаченого попереднім проектом обладнання (басейнів, саун, гідромасажу тощо) тільки при наявності засобів обліку холодної та гарячої води та погодженням проектів з теплопостачальними підприємствами, ВАТ "АК "Київводоканал", балансоутримувачами теплових пунктів та балансоутримувачами жилих будинків.

8. Тарифи на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води підлягають перегляду у разі зміни тарифів на теплову енергію або послугу з централізованого постачання холодної води.

9. КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр", організаціям та установам, що проводять нарахування платежів населенню за житлово-комунальні послуги, нарахування субсидій та компенсацій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг:

- протягом місяця після видання цього розпорядження провести перерахунки за раніше нараховані, оплачені житлово-комунальні послуги з 01.12.2006 року. При цьому, у випадку збільшення платежів донарахування не проводити;

- внести зміни в рахунки на сплату за житлово-комунальні послуги населення;

- провести нарахування плати за житлово-комунальні послуги та відповідних пільг;

- провести перерахунки призначених субсидій.

10. Взяти до відома, що пунктом 77 рішення Київської міської ради від 28.12.2006 N 531/588 "Про бюджет міста Києва на 2007 рік" визначені джерела компенсації втрат підприємств у зв'язку із змінами розмірів тарифів на житлово-комунальні послуги.

Головному фінансовому управлінню виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головному управлінню з питань цінової політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головному управлінню житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головному управлінню комунального господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Головному управлінню палива, енергетики та енергозбереження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), при необхідності, провести розрахунки та внести пропозиції виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) щодо додаткових джерел компенсації втрат підприємств у зв'язку із змінами розмірів тарифів на житлово-комунальні послуги для подальшого подання Київській міській раді.

11. Визнати такими, що втратили чинність, розпорядження Київської міської державної адміністрації:

- від 30.10.2006 N 1577 "Про встановлення та погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води";

- від 15.12.2006 N 1784 "Про встановлення та погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення та постачання холодної і гарячої води та водовідведення холодної і гарячої води";

- від 15.12.2006 N 1786 "Про затвердження, погодження змін до розпоряджень Київської міської державної адміністрації від 30.10.2006 N 1575, від 30.10.2006 N 1576 та від 30.10.2006 N 1577".

- від 12.02.2007 N 144 "Про внесення змін та доповнень до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 30.10.2006 N 1577".

12. Першому заступникові голови Київської міської державної адміністрації Бассу Д. Я. прийняти рішення щодо висвітлення в засобах масової інформації змісту цього розпорядження.

13. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.

 

Голова 

Л. Черновецький 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
від 30 травня 2007 р. N 642 


Тарифи
на комунальні послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води виробникам та виконавцям цих послуг комунальної форми власності для здійснення розрахунків з населенням

N п/п 

Назва послуг 

Одиниця виміру 

Тариф, грн. за одиницю виміру за місяць (з ПДВ) 

1. 

Централізоване опалення при наявності будинкових засобів обліку теплової енергії, яка використовується на опалення 

1 Гкал 

130,60 

1.1 

Централізоване опалення для проведення розрахунків між балансоутримувачем ЦТП та балансоутримувачем будинку, якщо будинковий засіб обліку теплової енергії не належить балансоутримувачу ЦТП або відсутній 

1 Гкал 

130,23 

2. 

Централізоване опалення для населення (при відсутності будинкових засобів обліку) 

1 кв. м опалюваної площі в місяць 

1,60* 

2.1. 

Централізоване опалення для проведення розрахунків між балансоутримувачем ЦТП та балансоутримувачем жилого будинку при відсутності будинкового засобу обліку теплової енергії  

1кв.м опалюваної площі в місяць 

1,59* 

3. 

Централізоване опалення в опалювальний період (при відсутності будинкових засобів обліку теплової енергії) та розрахунків пільг і субсидій: 

1кв.м опалюваної площі в місяць 

3,20 

- для розрахунків між балансоутримувачем ЦТП та балансоутримувачем жилого будинку 

 

3,18 

4. 

Гаряча вода в гуртожитках 

на 1 особу в місяць  

8,22 

4.1 

Гаряча вода для проведення розрахунків між балансоутримувачем ЦТП та балансоутримувачем гуртожитку, якщо будинковий засіб обліку відсутній: 

 

 

- при наявності циркуляційної системи; 

на 1 особу 

8,10 

- при відсутності циркуляційної системи 

в місяць 

8,16 

5. 

Гаряча вода для населення при наявності квартирного або будинкового засобу обліку гарячої води 

1 куб. м  

6,84 

5.1 

Гаряча вода для проведення розрахунків між балансоутримувачем ЦТП та балансоутримувачем жилого будинку або гуртожитку, якщо будинковий засіб обліку гарячої води не належить балансоутримувачу ЦТП: 

  

  

- при наявності циркуляційної системи 

1 куб. м 

6,74 

- при відсутності циркуляційної системи 

  

6,79 

6. 

Гаряча вода в будинках з централізованим постачанням гарячої води 

на 1 особу в місяць 

24,00 

6.1 

Гаряча вода для проведення розрахунків між балансоутримувачем ЦТП та балансоутримувачем жилого будинку, якщо будинковий засіб обліку гарячої води відсутній: 

  

  

- при наявності циркуляційної системи 

на 1 особу в місяць 

23,65 

- при відсутності циркуляційної системи 

  

23,83 


____________
* Розрахунки за опалення проводяться щомісячно протягом року.

Примітки:

1. Опалювана площа квартири - площа всіх житлових та підсобних приміщень квартири (житлових кімнат, кухні, туалету, ванної кімнати, перегородок, коридорів, комірчини тощо) в межах внутрішньої поверхні стін і перегородок квартири без урахування площі неопалювальних лоджій і балконів.

2. Тарифи на 1 особу застосовуються при відсутності відповідних будинкових засобів обліку.

3. В тарифі на гарячу воду на 1 особу враховано вартість 3,5 куб. м холодної води, що підігрівається.

4. В тарифі на гарячу воду на 1 особу в гуртожитках враховано вартість 1,2 куб. м холодної води, що підігрівається.

5. 5,5 відсотка від тарифів на комунальні послуги для населення відповідно до укладених угод залишаються в розпорядженні виконавців послуг, установ банків та КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр" для відшкодування витрат, пов'язаних з нарахуванням, збором, обліком та розщепленням платежів населення за житлово-комунальні послуги, в таких розмірах:

4 відсотки - виконавцям послуг або організаціям, що займаються нарахуванням, збором та обліком платежів;

1 відсоток - установам банків;

0,5 відсотків - КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр".

 

Заступник голови -
керівник апарату 

 
Б. Стичинський 


 
© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», 1991 - 2009
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН», 2007 - 2009