ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 29.04.2009 р. N 520

Київ

Про затвердження тарифів на теплову енергію, встановлення та затвердження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для населення

(назва із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
Київської міської державної адміністрації від 27.05.2009 р. N 619)

Із змінами і доповненнями, внесеними
 розпорядженням Київської міської державної адміністрації
 від 27 травня 2009 року N 619

З метою поетапного, з 01.06.2009, приведення тарифів до економічно обґрунтованих витрат, відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про теплопостачання", "Про житлово-комунальні послуги", Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 N 630, Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.2006 N 955, на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 жовтня 2008 року "Про невідкладні заходи з посилення фінансово-бюджетної дисципліни та мінімізації негативного впливу світової фінансової кризи на економіку України", введеного Указом Президента України від 24 жовтня 2008 року N 965, і реалізації власних (самоврядних) повноважень:

1. Затвердити тарифи на теплову енергію, що виробляється АК "Київенерго" та ЗАТ "ЕК "ДАРтеплоцентраль" для відпуску балансоутримувачам теплових пунктів, в тому числі житлово-експлуатаційним організаціям, житлово-будівельним кооперативам, об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим балансоутримувачам жилих будинків усіх форм власності, для вироблення/створення комунальних послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води населенню, за виключенням теплової енергії, що відпускається ЗАТ "ЕК "ДАРтеплоцентраль" через теплові пункти, які знаходяться на балансі АК "Київенерго", та ввести їх в дію з 01.06.2009 (додаються).

(абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з
 розпорядженням Київської міської державної адміністрації
 від 27.05.2009 р. N 619)

Взяти до відома, що тарифи, зазначені в пункті 1 цього розпорядження, враховують вартість теплової енергії, виробленої на ТЕЦ, витрати на виробництво теплової енергії на котельнях, вартість транспортування до теплових пунктів, а в інших випадках - до межі балансової належності, та витрати на постачання юридичним особам.

2. Встановити тарифи на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води виконавцям цих послуг комунальної форми власності для здійснення розрахунків з населенням та погодити на цьому рівні тарифи на зазначені послуги виконавцям цих послуг інших форм власності, та ввести їх в дію з 01.06.2009 (додаються).

Взяти до відома, що тарифи, зазначені в пункті 2 цього розпорядження, враховують вартість холодної води, яка закуповується для виробництва послуг з централізованого постачання гарячої води усіма балансоутримувачами теплових пунктів, в тому числі АК "Київенерго" (в частині теплових пунктів, що знаходяться на її балансі та в зоні теплопостачання АК "Київенерго") і ЗАТ "ЕК "ДАРтеплоцентраль" - на теплових пунктах, що знаходяться на балансі АК "Київенерго" в зоні теплопостачання ЗАТ "ЕК "ДАРтеплоцентраль".

3. Виконавцям послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води проводити розрахунки зі споживачами відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 N 630.

У разі якщо виконавець не є виробником, відносини між виконавцем та виробником регулюються окремим договором за істотними умовами, як передбачено ст. 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

4. У разі невиконання АК "Київенерго" взятих на себе зобов'язань щодо виконання функцій виробника комунальних послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, відповідно до договору на виробництво комунальних послуг з постачання гарячої води та централізованого опалення від 14.08.2007 з 01.07.2009 розпочати процедуру вилучення та передачі іншому підприємству майна територіальної громади м. Києва, що знаходиться у володінні та користуванні АК "Київенерго".

5. Виконавчим органам районних у місті Києві рад (районним у місті Києві державним адміністраціям) забезпечити постійний контроль за прийняттям в експлуатацію квартир (після їх реконструкції та ремонту, з поліпшеним благоустроєм і встановленням не передбаченого попереднім проектом обладнання (басейнів, саун, гідромасажу тощо) тільки при наявності засобів обліку холодної та гарячої води та погодженням проектів з теплопостачальними підприємствами, ВАТ "АК "Київводоканал", балансоутримувачами теплових пунктів та балансоутримувачами жилих будинків.

6. Виконавчим органам районних у місті Києві рад (районним у місті Києві державним адміністраціям), Головному управлінню житлового господарства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити до 01.09.2009 укладання договорів виконавців комунальних послуг із споживачами на їх надання.

(пункт 6 у редакції розпорядження Київської
 міської державної адміністрації від 27.05.2009 р. N 619)

7. Головному управлінню соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районним у м. Києві державним адміністраціям:

забезпечити безумовне виконання розпорядження Київської міської державної адміністрації від 28.12.2006 N 1838 "Про соціальний захист населення міста Києва в умовах запровадження економічно обґрунтованих цін та тарифів на житлово-комунальні послуги" (із змінами і доповненнями); 

організувати роботу із найшвидшого нарахування субсидій громадянам, які звернулись з цього питання, та провести перерахунки призначених субсидій.

(розпорядження доповнено новим пунктом 7 згідно з
 розпорядженням Київської міської державної адміністрації
 від 27.05.2009 р. N 619,
 у зв'язку з цим пункти 7 - 12 вважати відповідно пунктами 8 - 13)

8. Головному управлінню соціального захисту населення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Головному фінансовому управлінню виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та просити постійну комісію Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічно розвитку та постійну комісію Київської міської ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту внести пропозиції виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) щодо забезпечення гарантованого рівня соціального обслуговування населення у зв'язку із поетапним приведенням тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня.

9. Комунальному підприємству "Головний інформаційно-обчислювальний центр", організаціям та установам, що проводять нарахування платежів населенню за житлово-комунальні послуги, нарахування субсидій та компенсацій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг:

внести зміни в рахунки на сплату за житлово-комунальні послуги населення;

провести нарахування плати за житлово-комунальні послуги та відповідних пільг.

10. Взяти до відома, що рішенням Київської міської ради від 06.03.2009 N 124/1179 "Про бюджет міста Києва на 2009 рік" передбачені бюджетні призначення на дотацію житлово-комунальному господарству для відшкодування різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги.

(пункт 10 у редакції розпорядження Київської
 міської державної адміністрації від 27.05.2009 р. N 619)

11. Визнати такими, що втратили чинність, з моменту введення в дію тарифів, розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

від 30.05.2007 N 643 "Про затвердження тарифів на теплову енергію";

від 02.10.2008 N 1372 "Про внесення змін та доповнень до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.05.2007 N 643";

від 23.10.2008 N 1460 "Про внесення змін та доповнень до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02.10.2008 N 1372";

від 30.07.2007 N 978 "Про встановлення та погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води";

від 28.08.2007 N 1110 "Про внесення змін до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.07.2007 N 978 "Про встановлення та погодження тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води";

від 30.07.2008 N 1060 "Про внесення змін та доповнень до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.07.2007 N 978".

12. Першому заступникові голови Київської міської державної адміністрації Бассу Д. Я. прийняти рішення щодо висвітлення в засобах масової інформації змісту цього розпорядження.

13. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.

 

Виконуючий обов'язки голови  

А. Голубченко 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
від 29 квітня 2009 р. N 520 


Тарифи на теплову енергію, що виробляється АК "Київенерго" та ЗАТ "ЕК "ДАРтеплоцентраль" для відпуску балансоутримувачам теплових пунктів, в тому числі житлово-експлуатаційним організаціям, житлово-будівельним кооперативам, об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, іншим балансоутримувачам жилих будинків усіх форм власності, для вироблення/створення комунальних послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води населенню

Назва підприємства 

Тариф за 1 Гкал (грн.) 

без ПДВ 

з ПДВ 

АК "Київенерго" 

133,53
132,07* 

160,23
158,48* 

ЗАТ "ЕК "ДАРтеплоцентраль" 

133,53
132,07* 

160,23
158,48* 


____________
* Тариф на теплову енергію застосовується, якщо будинковий засіб обліку теплової енергії належить балансоутримувачу жилого будинку або відсутній.

Примітки:

1. Тарифи на теплову енергію застосовуються і при розрахунках з балансоутримувачами теплових пунктів, житлово-експлуатаційними організаціями, житлово-будівельними кооперативами, об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, іншими балансоутримувачами жилих будинків усіх форм власності, за теплову енергію, яка використана ними на власні потреби.

2. Для розрахунку за теплову енергію із майстернями членів творчих спілок, у випадку укладення ними прямих договорів з АК "Київенерго" та ЗАТ "ЕК "ДАРтеплоцентраль", застосовується тариф, встановлений для житлово-експлуатаційних організацій.

 

Заступник голови -
керівник апарату  

 
Б. Стичинський 


(тарифи із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
Київської міської державної адміністрації від 27.05.2009 р. N 619)

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
від 29 квітня 2009 р. N 520 


Тарифи на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води виконавцям цих послуг комунальної форми власності для здійснення розрахунків з населенням

N
п/п 

Найменування 

Одиниця виміру 

Тариф, грн за одиницю виміру за місяць (з ПДВ) 

1. 

Централізоване опалення при наявності будинкового та квартирних засобів обліку теплової енергії, яка використовується на опалення, для проведення розрахунків з населенням 

1 Гкал 

194,12 

2. 

Централізоване опалення для населення (при відсутності будинкових та квартирних засобів обліку теплової енергії) 

1 кв. м опалюваної площі в місяць 

2,38* 

3. 

Централізоване опалення в опалювальний сезон для нарахувань пільг та субсидій при проведенні розрахунків з населенням за показаннями будинкового та квартирних засобів обліку теплової енергії 

1 кв. м опалюваної площі в місяць 

4,76 

4. 

Гаряча вода в гуртожитках 

на 1 особу в місяць 

14,84 

5. 

Гаряча вода для населення при наявності квартирного або будинкового засобу обліку гарячої води 

1 куб. м 

12,37 

6. 

Гаряча вода в будинках з централізованим постачанням гарячої води з ваннами, обладнаними душами 

на 1 особу в місяць 

43,30 

7. 

Гаряча вода в будинках з централізованим постачанням гарячої води, обладнаних умивальниками, мийками та душами 

на 1 особу в місяць 

29,06 

8. 

Гаряча вода в будинках з централізованим постачанням гарячої води із сидячими ваннами, обладнаними душами 

на 1 особу в місяць 

34,62 


____________
* Розрахунки за опалення проводяться щомісячно протягом року.

Примітки:

1. Тарифи застосовуються при розрахунках:

- з релігійними організаціями, в частині жилих приміщень, де проживають монахи та монахині;

- з членами творчих спілок для приміщень майстерень-студій, у випадку укладення прямих договорів з виконавцями послуг.

2. Опалювана площа квартири - площа всіх житлових та підсобних приміщень квартири (житлових кімнат, кухні, туалету, ванної кімнати, перегородок, коридорів, комірчини тощо) в межах внутрішньої поверхні стін і перегородок квартири без урахування площі неопалювальних лоджій і балконів.

3. Тарифи на 1 особу застосовуються при відсутності відповідних квартирних та будинкових засобів обліку.

4. В тарифі на гарячу воду в будинках з централізованим постачанням гарячої води з ваннами, обладнаними душами, враховано вартість 3,5 куб. м води, що підігрівається.

5. В тарифі на гарячу воду в будинках з централізованим постачанням гарячої води, обладнаних умивальниками, мийками та душами, враховано вартість 2,35 куб. м води, що підігрівається.

6. В тарифі на гарячу воду в будинках з централізованим постачанням гарячої води із сидячими ваннами, обладнаними душами, враховано вартість 2,8 куб. м води, що підігрівається.

7. В тарифі на гарячу воду на 1 особу в гуртожитках враховано вартість 1,2 куб. м холодної води, що підігрівається.

8. В тарифах на комунальні послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води виконавцям цих послуг враховані витрати виконавців послуг за нарахування, збір та облік платежів, підприємств, організацій та установ - за прийом та перерахування платежів та витрати КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр", що визначені на підставі укладених договорів.

8.1. У випадку реалізації виконавцями комунальних послуг іншим виконавцям, розрахунки проводяться за тарифами, зменшеними на витрати, що передбачені у п. 8, тобто за тарифами для виробника послуг.

 

Заступник голови -
керівник апарату  

 
Б. Стичинський 


 
© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», 1991 - 2009
© ТОВ «ЛІГА ЗАКОН», 2007 - 2009