пн—чт
8:30—17:30
пт
8:30—16:15
перерва
12:30—13:15
ГіОЦ  /  Про ГіОЦ  /  Наша діяльність  /  Перспективні напрями діяльності

Перспективні напрями діяльності

На виконання Розпорядження КМДА від 25.07.2008 № 1029 “Про удосконалення і впорядкування системи розрахунків за житлово-комунальні та інші послуги” КП ГІОЦ впроваджено загальноміську систему нарахування і обліку сплати населенням міста Києва за житлово-комунальні та інші послуги.
Програмно-апаратний комплекс, на базі якого функціонує вищезазначена система, постійно модернізується з врахуванням змін чинного законодавства та вимог замовників. Так, у зв'язку з переходом в квітні 2014 року функцій виконавців комунальних послуг до тепло-водопостачальних підприємств, підприємство розпочало модернізацію своєї білінгової системи відповідно до побажань та потреб виконавців комунальних послуг. КП ГІОЦ до кінця 2015 року планує повністю адаптувати свою білінгову систему під господарську діяльність теплоенергетиків та водопостачальних підприємств.
Програмний комплекс «Опис технічного стану житлових будинків міста Києва та розрахунок тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» (більше відомий як «Ваш будинок» або «Municipal», що розташований на веб-ресурсі http://www.municipal.kiev.ua) (далі – ПК «Ваш будинок») був створений працівниками комунального підприємства «Головний інформаційно-обчислювальний центр» (КП ГІОЦ) в 2008 році, адаптований до вимог постанов Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 року № 529 та від 01.06.2011 року № 869 (Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 34153 від 16.07.2010 року).
Комплекс інтенсивно використовується для розрахунку витрат та тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відповідно до побажань підприємств міста.
КП ГІОЦ є одним з учасників проекту «Картка киянина» та, в рамках його впровадження, забезпечує виконання завдань, покладених на підприємство відповідно до рішення Київської міської ради «Про запровадження в місті Києві багатофункціональної електронної картки «Картка киянина» від 17.04.2013 року №104/9161, а саме:
- забезпечує підключення та належне функціонування в підприємствах, установах та організаціях, які є учасниками проекту «Картка киянина», програмного комплексу для обміну даних з Центром міського процесингу;
- забезпечує облік карток «Картка киянина» в інформаційно-телекомунікаційній системі «Картка киянина» Центру міського процесингу, виданих районними в місті Києві державними адміністраціями, Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та банківськими установами - учасниками проекту «Картка киянина» відповідно до укладених договорів;
- забезпечує належне функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Картка киянина» Центру міського процесингу відповідно до рішень Київської міської ради та розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Щодо проекту «Картка киянина» підприємством реалізовано комплексну систему захисту інформації (КСЗІ), отримано сертифікат відповідності на ІТС «Картка киянина» Державної служби спеціального зв‘язку та захисту інформації України, розроблена супутня документація, визначені ролі користувачів системи, розроблено програмний комплекс криптографічного захисту мережевих з‘єднань «Система тунелювання і криптозахисту», реалізовано “транспортний додаток”, “соціальний додаток” (цільова програма „Турбота. Назустріч киянам” на 2011-2015 роки”), торговий додаток (в розрізі аптек КП «Фармація»), а «комунальний додаток» знаходиться в стадії розробки.
У червні 2014 року ТОВ „Сертифікаційний Центр „Стандарт” було проведено наглядовий аудит сертифікованої системи менеджменту КП ГІОЦ, в ході якого підтверджено відповідність сертифікованої системи менеджменту вимогам стандарту ДСТУ ISO 9001: 2009.
Натепер, КП ГІОЦ впроваджує наступні проекти:
- on-line доступ банківських установ (платіжних систем) до інформації про пред'явлені до сплати рахунки за житлово-комунальні послуги в розрізі особового рахунку споживача (on-line платежі), що надає можливість безпечного, постійного, в режимі реального часу доступу банківських установ та платіжних систем до бази даних пред'явлених рахунків на сплату житлово-комунальних та інших платежів відповідно до умов укладених договорів.
Ефективне використання штрих-коду для зчитування інформації дозволяє суттєво скоротити час обслуговування клієнта в банківській установі.
- участь у впровадженні системи „банкінг” – робоче місце касира банку для прийому рахунків за житлово-комунальні та інші послуги з подальшим розвитком проекту в напрямку білінгової системи.
- “Єдина міська база даних про факти ненадання або надання не в повному обсязі житлово-комунальних послуг, зниження якості цих послуг", відповідно до рішення Київської міської ради від 13 листопада 2014 року №369/369.
Єдина міська база перерахунків може бути ефективним робочим інструментом контролю сфери ЖКГ за умови забезпечення її інтеграції в інформаційні процеси диспетчеризації, визначення обсягів наданих житлово-комунальних послуг, приймання звернень та надання відповідей на них. КП ГІОЦ розроблено технічне завдання на створення аналітичного модулю контролю за проведенням перерахунків та інтерфейсу користувача. Роботи із створення програмного забезпечення тривають.
- система електронного документування („Електронний паспортний стіл”). Проект покликаний реалізувати завдання щодо створення цифрової картотеки документів, що зберігаються у паспортних столах житлових організацій, шляхом створення електронних аналогів цих документів та розробки і підтримання в актуальному стані спеціалізованого програмного забезпечення.
КП ГІОЦ проводяться роботи із створення спеціалізованого програмного забезпечення, для надання можливості користувачам здійснювати внесення, систематизацію та подальше зберігання електронних копій документів. Робота з приведення картотеки у електронний формат виконуватиметься житловими організаціями.